Menü Kapat

Lennox Sistemler

Paket klima alanında 1895’de kurulmuş dünyaca ünlü Lennox markasının Türkiyedeki tek temsilcisi Form A.Ş.’dir. İhtiyaca göre kanallar vasıtası ile ortamdan emdiği havayı ihtiyaca göre ısıtıp soğutabilen gerektiğinde taze hava alabilen, hava ya da su soğutmalı kondensere sahip paket tip bir klima cihazları üretmektedir. Ürettiği cihazların uygulama Alanları Geniş ticari binalar; alışveriş merkezleri, havaalanları, mağazalar, sinemalar, endüstriyel binalar, petrol istasyonları, lojistik merkezleri v.b.
Neden Paket Klima?
Tek bir cihaz ile taze hava ihtiyacı ve otomasyonu da karşılayarak, ısıtma – soğutma – nemlendirme – nem alma yapabilme imkanı, Direkt genleşmeli çalışma ile ortam havasının direkt ısıtılıp soğutulması sayesinde yüksek verim imkanı, Kolay kullanım ve bakım imkanı,
Neden Lennox Paket Klima?
Avrupa’nın en büyük paket klima imalatçısı, Avrupa’nın en geniş kapasite ve aksesuar seçeneklerine sahip ürün hattı, 255 kW soğutma, 300 kW ısıtma kapasitesi, 1600 Pa cihaz dışı basınç ve çift fanlı imalat imkanı, Avrupa’nın paket klima konusundaki en büyük test istasyonu ve AR-GE grubu, Özel dizayn imkanı ve % 100 taze hava kullanım opsiyonu, Isı geri kazanımlı paket klima imalatı, Klima santrali ile yapılabilen uygulamaların % 90′ lık kısmına paket klima olarak çözüm imkanı.


EUROVENT, CE ve ISO 9001 sertifikalıdır. Paslanmaya karşı 10 yıl garantili dış kasa (Baltic de özel Aluzinc dış kasa, Flexy de tamamen Aluminyum dan yapılmış dış kasa ve paslanmaz vidalar mevcuttur). Sadece soğutma, Heat pump, Gaz ısıtmalı veya Heat pump artı sıcak su serpantinli (çift ısıtmalı), ısı geri kazanımlı model seçenekleri vardır. Tüm ünitelerde Copeland Scroll kompresör ile maksimum verim, güvenilirlik ve düşük ses seviyesi sağlanır.
Daha iyi kısmi yük verimleri için çok kompresörlü ünitelerde özel Copeland Tandem çift kompresör mevcuttur Alternatif defrost sistemi Heat pump modunda bağımsız defrostur. Bir devre defrost moduna geçtiğinde, diğer devre heat pump modunda çalışarak ısıtmaya devam eder (PATENTLİ) Dinamik defrost sistemi Kondenserlerdeki sensörler ile buz oluşumu başladığı anda defrost moduna geçerek defrost süresini minimumda tutma ve enerji kaybını önleme imkanı sağlar (PATENTLİ) İç Hava Kalite Kiti, UV lamba, alternatif F4, F5, F7 filtreler ve çift cidar opsiyonu ile iç hava kalitesi en iyi seviyede tutulur.
Düşük hava hızı opsiyonu ile hava üfleme odası için düşük basınç kaybı ve düşük ses imkanı sağlar. ??? Tüm ünitelerde Termostatik expansion valf mevcuttur (Standart). Ayarlanabilir kayış kasnak ile sahada hava debisi veya basıncın % 20’ye kadar değişmesi sağlanır. Standart olarak cihaz dışı statik basınç 600 Pa, opsiyonel seçim ile 1,600 Pa’a kadar dış basınç imkanı sağlar (ileriye yada geriye eğik fanlar yada Plug fanlar ile) Ekstra yüksek verimli frekans konvertörlü plug fan opsiyonu ile yüksek enerji tasarrufu sağlar.
Çapraz veya tekerlek tip ısı geri kazanım modülü opsiyonu ile %100 taze hava ile çalışabilir (PATENTLi) Cihazı açmaya gerek kalmadan gaz basınçların ölçülebileceği servis bağlantı vanaları mevcuttur. Oransal gaz brülörü opsiyonu ile %20’den %100’e kadar hassas ısıtma kontrolü yapılır. (Özellikle %100 taze hava uygulamaları için.) (PATENTLİ) Yangına dayanıklı 25 mm izolasyonlu kasaya sahiptir Kolay sökülüp temizlenebilen aluminyum drenaj tavası, hazır sifonları ile birliktedir.
Tüm üniteler tak kullan şeklinde fabrikadan tüm aksesuarları monte edilip test edilmiş olarak sevkedilir. Bütün elektrik kabloları ve konektörleri numaralandırılmış olup bakım ve montaj esnasında kolaylık sağlar. Tüm iç bölümlere servis amaçlı kolaylıkla ulaşılabilir. Lennox tarafından özel olarak hazırlanmış CLIMATIC™ 50 otomasyon sistemi kullanılır.


%100 taze hava kullanımı için dizayn edilmiştir. İnsan sayısının çok değişken olduğu, yüksek taze hava ihtiyacı gereken sinema, tiyatro, mağaza, toplantı salonu gibi uygulamalar için ideal enerji ekonomisi ve sürekli değişken taze hava sağlar. FX ünitesi; ortamdan egzoz edilen havanın paket klimanın kondenseri üzerinden geçirilerek, atılan havanın enerjisinden faydalanma prensibi ile çalışır.
Standart olarak çift radyal fanlı olan ve bina içi ya da dışına konulabilen bu üniteler 3 farklı konumda çalışabilir. Egzoz havasının kondenserden geçirilmesi ile cihazın kullandığı dış hava sıcaklığı egzoz havası sıcaklığına dönüştüğünden ünitenin; egzoz hava miktarı arttıkça cihazın kapasite artışı da yükselir, enerji harcamasıda azalır. Bu sayede cihaz %100 taze hava koşulunda çalışabilme imkanına sahiptir.
% 100 taze hava koşulunda cihaz kapasitesi yazın ve kışın 2 katına çıkmaktadır. Bu kapasite artışı da taze hava nedeniyle gerekli ilave ısıtma-soğutma kapasitesini birçok yerde karşılayabilmektedir.
% O – % 100 arası oransal taze hava kontrol Çok kompresörlü kontrol Kondenser ve Evaporatör hattı filtresi 2 adet radyal fan Komple hazır otomasyon (Climatic 50) Opsiyonel elektrikli ya da sıcak sulu ısıtıcı


Compactair, kondenser ve evaporatör ünitelerine kanal bağlanabilen radyal fanlı cihazlar olup, split veya paket olarak imal edilebilir. Paket klimanın bina içine konulmasını gerektiren her türlü projeye uygundur. Tavsiye edilen uygulama alanları: Dış cephenin önemli olduğu cihaz koyulmaya müsait olmayan her türlü binalardır. (Tarihi eser niteliğindeki binalar, banka restaurant, bar veya mağazalar) Bina içine yada dışına konulabilir. Cihaz Yapısı Compactair iç-dış ünite ayrı ayrı split veya paket olarak üretilir yada birleştirilerek kullanılabilinir. 300 Pa dış basınca kadar çalışabilen radyal fanlı dış ünitelerdir. 300 Pa’a kadar çalışabilen radyal fanlı iç ünitelerdir.
Polyester boya kaplamalı galvaniz kasalıdır. (aleve dayanıklılık M1 sınıfı izolasyonlu). Kolay çıkarılıp takılabilen panelleri vardır. Scroll kompresörlüdür. (opsiyonel karter ısıtıcılı). Titreşim yapmayan radyal fanlar vardır. EN 60204-1’e uyumlu kontrol paneli mevcuttur. Kolay değiştirilebilir, yıkanabilir iç hava filtreleri (aleve dayanıklılık sınıfı M1) vardır.
Hata göstergesi (filtre tıkalı; yüksek basınç hatası … vb.) vardır. Güç kesilmesi durumunda otomatik resetleme özelliği mevcuttur. Kablolu Uzaktan Kumanda Ekran üzerinde sıcaklık, çalışma modu gibi bilgileri gösteren kullanımı kolay kumandası mevcuttur. Haftalık programlama yapabilme (opsiyonel) özelliği vardır. İç sıcaklık sensörü, kanal tipi veya dış hava sensörü (opsiyonel)


Cihazların dış cidarları %100 Alüminyumdur. Cihazlar, termosetting polyester ile boyanmış (standart renk RAL 9002) Tüm ünitelerin dış kasası 10 yıl garantiye sahiptir. Dış yüzeylerde kullanılan tüm vidalar ve bağlantı elemanları paslanmaz malzemedendir. Cihazların iç yüzeyleri esnek ateşe dayanıklı, 28 kg/m3 yoğunlukta cam elyafı üzeri temizlenebilir antibakteriyel malzeme ile kaplıdır. Tüm cihazların iç yüzeyleri 25 mm fiber glass ile izole edilmiş. Üzeri alüminyum folyo ile kaplanmıştır. (M0 yangın sınıfında) Cihazlar, Yalnız soğutma ve Sıcak Su Serpantinlidir. Sıcak Su Serpantinleri, serpantin ile birlikte, 3 yollu vana, otomatik kontrol vanası, bypass bağlantıları, kesme vanaları, diğer ara parçalar, donma termostatı, ısı sensörü, tüm otomatik kontrol bağlantıları ve programlaması ile hazır, test edilmiş vaziyette fabrika montajlıdır. Tüm parçalar kabin içinde yer aldığından ilave bir şantiye izolasyon veya müdahalesine gerek yoktur. Mahal havasını, üzerinde bulunan DX batarya ile yazın soğutup kışın ısıtacak (Sıcak Su Serpantini) mahalin ihtiyaç duyduğu taze hava ihtiyacını karşılayabilecek ve tüm ısıtma – soğutma – havalandırma – işlemlerini komple tek ünite içerisinde yapabilen, dış ortama konulup, kanallarla mahal şartlandırması yapılacak roof-top paket klima cihazı.
Cihaz +7oC ile +44oC dış hava sıcaklığı aralığında kesintisiz soğutma çalışabilecektir. Cihaz taze hava ve dönüş havası damperleri üzerinde bulunan duyar elemanlarından aldığı bilgilere göre çalışan ekonomizer kontrollü olacak ve cihaz üzerindeki panel taze hava oranını dış hava şartlarına göre otomatik olarak (% 100’e kadar) cihazın en ekonomik şekilde çalışması prensibine göre ayarlayacaktır. Ekonomizer damperleri hava sızdırmaz tipte, kontrolü ise servomotorlarla olan ve servomotorlar elektrik kesilmelerinde veya cihaz kapatıldığında damperlerin kapatılması için yay geri dönüşlüdür. Cihaz R-410A soğutucu akışkan ile çalışan, üzerinde minimum 2 adet scroll kompresörü bulunan beher kompresörün hitap ettiği birbirinden bağımsız çalışan minimum 2 adet soğutma devresi mevcuttur. Kompresörler verimliliği % 95’ den düşük olmayan yaylı titreşim önleyici izolatörlerin üzerine monte edilmiş, kompresör likit kaçışını önlemek amacı ile içten monteli karter ısıtıcısına haiz olan ve kompresörleri emme ve basma taraflarında servis vanaları mevcuttur. Beher soğutma devresi üzerinde likit servis hattı vanası, kurutucu filtre, gözetleme camı bulunmaktadır. Motor gergi düzeneği; kayış kasnak muhafazası, tüm cihazlar için elektrik bağlantıları yapılmış çift emişli üfleme vantilatörü mevcuttur.
Her cihazın dışına monte edilmiş bir tamir – bakım şalteri olacaktır. Bu şalter güç ve kumanda devresini kesebilecektir. Her modülün üzerinde proje kod numarasını ve kapasite bilgileri gösteren birer etiket bulunacaktır.
Cihazların montajında gerekli olacak tüm özel montaj malzemeleri verilecektir. Kondenser fanları akuple elektrik motoru ile çalışan aksiyel tiptir. Fanlar öne eğik kanatlı, çift emişli ve ayarlanabilir kayış kasnak tahrikli olacaktır. Tüm fanlar yaylı titreşim izolatörleri üzerine monte edilmiş, statik ve dinamik olarak balanslanmıştır. Cihazlar üfleme ve egzoz/emiş fanları için birbirinden ayrı devreler olmalıdır. Fan, radyal, statik ve dinamik olarak dengelenmiş, tutuşmayan, anti-statik özelliği olan ve kapalı tip rulman yataklı kayış tahrikli olacaktır. Fanlar EUROVENT’e göre onaylı performansı ve konstrüksiyonu olmalıdır. Fan sürekli çalışma durumu için tasarlanmalıdır.
Cihaz üzerinde 50 mm kalınlığında, çift pileli, temizlenebilir M1 yangın sınıfında, EU3 standart kızak tipi monteli filtreler mevcuttur. Opsiyonel olarak F7 kızak tipi monteli filtreler eklenebilir. Tüm kablo giriş çıkışları IP 65 standardında plastikten, sızdırmaz rakorlu PG parçaları fabrikada yerlerine monte edilecektir. Kısacası hiçbir şekilde hücre delinmeyecektir. (Otomatik kontrol gereksinimleri dışında) Cihazlar Avrupa EUROVENT Sertifikasına sahiptir. Bu nedenle tüm cihazların kapasite, enerji harcaması ve ses değerleri uluslar arası standartlarda bağımsız kuruluşlarca test edilerek onaylanmıştır. Tüm ünitelerin kontrol panolarının üzerinde On/Off şalteri mevcut olup bu şalter 3 fazı da kapatmaktadır. Cihazlara bina otomasyonuna bağlanabilecek aksesuarlar eklenebilir. Bataryalar 150 psig’de kaçak testine, 450 psig’de basınç testine tabi tutulmuş olacaktır. Fan ve filtreler için fark basınç presostadı cihaz ile birlikte temin edilecektir. Filtre kirlenme ikaz ve durdurma sistemi mevcuttur.
Cihazların çatıya montajı için çatı montaj şaseleri mevcuttur. Cihazlar mikroprosesör kontrollüdür. Bataryalar, şaşırtmalı bakır boru işlenmiş alüminyum kanattan mamul olacaktır. Alt tarafından ısı yalıtımı uygulanmış çift drenaj çıkışı olan paslanmaz çelikten mamul yoğuşma tavası mevcuttur. Korozyona dayanımlı perçin ve somunlarla birleştirilmiştir. Cihaz R-410A gaz şarjı yapılmış olarak, çalışması için gerekli tüm aksesuarları ile birlikte çalışmaya hazır vaziyette teslim edilecektir. Cihazlarda vinçle kaldırmaya uygun, taşıma kulakları bulunacaktır. Cihazda Türkçe Karakterli kontrol ve kumanda panosu ile gün içinde 4 ayrı ve 7 günlük set değerleri girilebilip farklı zaman ve sıcaklık ayarlamaları yapılabilir.


Flatair, kondenser ve evaporatör ünitelerine kanal bağlanabilen radyal fanlı cihazlar olup, split veya paket olarak imal edilebilir. Paket klimanın bina içine konulmasını gerektiren her türlü uygulamalara uygundur. Tavsiye edilen uygulama alanları: Dış cephenin önemli olduğu cihaz koyulmaya müsait olmayan her türlü binalardır. (Tarihi eser niteliğindeki binalar, banka restaurant, bar veya mağazalar) Bina içine yada dışına konulabilir.
Kondenser Bölümü (dış ünite); Scroll kompresörlüdür. Polyester boya kaplamalı galvaniz kasalıdır. M1 sınıfı aleve dayanıklı izolasyonludur. 160 Pa dış basınca kadar çalışabilen radyal fanlı, titreşimsiz radyal fanları vardır.
Evaporatör Bölümü (iç ünite); Polyester boya kaplamalı galvaniz kasalıdır. M1 sınıfı aleve dayanıklı izolasyonludur. 240 Pa dış basınca kadar çalışabilen radyal üfleme fanı vardır. Kolay değişip yıkanabilen filtresi vardır. Farklı hava emiş ve üfleme yönü konfigürasyonları mevcuttur.


Galvanize celik ve komple yalıtılmış, ozel pudralı boya ile boyanmış, geniş sokulebilir servis kapakları vardır. Ana şase uzerinde taşıma kaldırma boşlukları vardır. Kompresor karter ısıtıcılıdır. İlave ekipmana gerek duymadan -17°C ile + 52 °C arasında calışabilir. Filtre girişi: Herhangi bir alete gerek duymadan acılabilen menteşeli filtre kapısı mevcuttur. IMC (Entegreli moduler kontrol): Cihazı calıştırmak icin gerekli kontrol roleleri ve tum kontrol noktalarını iceren elektronik kart vardır. Dış unite fanları: PVC kaplı korumalı fanlıdır. Dış unite fan motoru: Aşırı yuklemeye karşı korumalı, surekli yağlanmış, bilyeli yataklı, şaftlı, kablo korumalıdır. Besleme vantilatoru: Kayışla tahrikli, cift girişli one eğik kanatlı vantilator, servis verebilmek icin cihaz dışından fana mudahale edilebilir. Soğutucu sistem: Expansion valf, yuksek kapasiteli kurutucu, yuksek basınc şalterleri, alcak basınc şalterleri, soğutucu akışkan şarjlı, karter ısıtıcı, donma koruması (Dış hava sıcaklığının duşuk olduğu veya hava debisinin az olduğu durumlarda serpantinin donmasını engeller) mevcuttur. Bağımsız soğutucu devrelidir.


Genel Özellikleri 2.10 kW ile 3.70 kW aralığında soğutma/ısıtma kapasitesi R410a çevre dostu soğutucu akışkan ASHRAE 90.1 verimlilik standartlarına uygun Yüksek verimli rotary kompresörler Kompresör bölümündeki eşsiz çift katlı izolasyon sayesinde sessiz çalışma -5 ile + 45 °C su giriş sıcaklık aralığında çalışabilme Standart Mikroproses kontrollü Mat siyah epoksi toz boya kaplamalı ön panel ve galvaniz kasa Sağ-sol su bağlantı ve ön-alt dönüş havası seçenekleri Opsiyonel Lonworks, Bacnet, Modbus, Johnson N2 bina otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışabilme Opsiyonel ekstra izolasyon


TC Compact su kaynaklı ısı pompası serisi verimlilik, özellikler ve uygulama esnekliği yönünden yüksek kaliteli bir üründür. TC serisi sektördeki en küçük boyutlara sahip olup,montaj kolaylığı ve alandan tasarruf sağlar. TC Compact su kaynaklı ısı pompası serisi verimlilik, özellikler ve uygulama esnekliği yönünden yüksek kaliteli bir üründür. TC serisi sektördeki en küçük boyutlara sahip olup,montaj kolaylığı ve alandan tasarruf sağlar. Yüksek verimli yeşil teknoloji tasarımı sayesinde LEED sertifikası için puan kazandırır. Genel Özellikleri 1,5 kW ile 15,0 kW aralığında soğutma/ısıtma kapasitesi -6,7 ile +48,9°C su giriş sıcaklık aralığında çalışabilme R410a çevre dostu soğutucu akışkan ASHRAE 90.1 verimlilik standartlarına uygun Mat siyah epoksi toz boya kaplamalı ön panel ve galvaniz kasa Yatay üniteler için taşma sensörlü drenaj tavası,dikey ünitelerde sifonlu drenaj hattı Cam yünü izolasyon ile sessiz çalışma Kompresör bölümündeki eşsiz çift katlı izolasyon sayesinde sessiz çalışma Kompresör ve fan bölümü birbirinden izole edilerek ayrılmış. Copeland scroll kompresörler TXV Isıl genleşme valfi Standart Mikroproses kontrollü Opsiyonel Lonworks, Bacnet, Modbus, Johnson N2 bina otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışabilme Opsiyonel Bakır-Nikel eşanjör seçimi Opsiyonel yüksek basınçlı fanlar Opsiyonel ekstra izolasyon Yüksek verimli yeşil teknoloji tasarımı sayesinde LEED sertifikası için puan kazandırır.


TS Ultra Yüksek Verimli ve çok düşük ses seviyeli su kaynaklı ısı pompası serisi, sektördeki en yüksek verimli ısı pompasıdır. 006 ile 070 model aralığında 11 farklı kapasiteye sahip geniş bir ürün gamı vardır. Kompresör ve fan bölümünde ekstra izolasyon sayesinde en sessiz ısı pompasıdır. Yeşil teknoloji tasarımı ve yüksek verim sayesinde LEED sertifikası için puan kazandırır. Genel Özellikleri 1,50 kW ile 17,0 kW aralığında soğutma/ısıtma kapasitesi -6,70 ile + 48,90 °C su giriş sıcaklık aralığında çalışabilme R410a çevre dostu soğutucu akışkan ASHRAE 90.1 verimlilik standartlarına uygun Mat siyah epoksi toz boya kaplamalı ön panel ve galvaniz kasa Yatay üniteler için taşma sensörlü paslanmaz çelik drenaj tavası, dikey ünitelerde sifonlu drenaj hattı Fan bölümünde ekstra izolasyon ile sessiz çalışma Kompresör bölümündeki eşsiz çift katlı izolasyon sayesinde sessiz çalışma Kompresör ve fan bölümü birbirinden izole edilerek ayrılmış. Copeland scroll kompresörler TXV Isıl genleşme valfi Standart Mikroproses kontrollü Opsiyonel Lonworks, Bacnet, Modbus, Johnson N2 bina otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışabilme Opsiyonel Bakır-Nikel eşanjör seçimi Opsiyonel yüksek basınçlı fanlar


TCH Serisi su kaynaklı ısı pompası serisi 18-35 kW kapasite aralığına sahiptir. Genel Özellikleri 18,0 kW ile 35 kW aralığında soğutma/ısıtma kapasitesi -6,7 ile +48°C su giriş sıcaklık aralığında çalışabilme R410a çevre dostu soğutucu akışkan ASHRAE 90.1 verimlilik standartlarına uygun kayış, kasnak, fan dizaynı ile yüksek basınç imkanı Mat siyah epoksi toz boya kaplamalı ön panel ve galvaniz kasa Hava dönüş ve üfleme yönlerinde farklı konfigurasyon seçenekleri Cam yünü izolasyon ile sessiz çalışma Kompresör bölümünde eşsiz çift katlı izolasyon sayesinde sessiz çalışma Kompresör ve fan bölümü birbirinden izole edilerek ayrılmış Kompresör ayaklarında titreşim önleyici kauçuk malzeme ile sessiz çalışma Copeland scroll kompresörler TXV Isı genleşme valfi Çift kompresörlü sistem Mikroproses kontrol Taşma sensörlü drenaj tavası Opsiyonel yüksek basınçlı fanlar Opsiyonel Lonworks, Bacnet,Modbus, Johnson N2 bina otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışabilme Opsiyonel Bakır-Nikel eşanjör seçimi ekstra izolasyon Opsiyonel ekstra izolasyon


Mat siyah epoksi toz boya kaplamalı ön panel ve galvaniz kasa. Cam yünü izolasyon ile sessiz çalışma.
Kompresör bölümünde eşsiz çift katlı izolasyon sayesinde sessiz çalışma Kompresör ve fan bölümü birbirinden izole edilerek ayrılmış.
Kompresör ayaklarında titreşim önleyici kauçuk malzeme ile sessiz çalışma Copeland scroll kompresörler. TXV Isıl genleşme valfi.
Standart Mikroproses kontrollü . Opsiyonel Bakır-Nikel eşanjör seçimi. Opsiyonel yüksek basınçlı fanlar. Opsiyonel ekstra izolasyon


İstenildiğinde ısıtma ya da soğutma yapabilen kondenseri su soğutmalı ünitelerdir. Her bir ünite bir diğerinden bağımsız olarak kontrol edilebilir. Yüksek enerji verimliliği için R410 soğutucu akışkan ve scroll kompresör kullanılarak üretilmiştir. Mahal havasını üzerinde bulunan DX batarya ile yazın soğutacak , kışın ısıtacak, mahalin ihtiyaç duyduğu taze hava ihtiyacını karşılayabilecek ve tüm fonksiyonları tek bir gövde üzerinde toplayan, dış ortama konulup, kanallarla mahal şartlandırması yapacak rooftop paket klima cihazı. Cihaz R410a soğutucu gazı ile çalışma özelliği. Tüm cihazların iç yüzeyleri 25 mm fiber glass ile izole edilmiş, üzeri alüminyum folyo ile kaplanmış. Karter ısıtıcılı, titreşim izolasyon takozları üzerine monte edilmiş scroll veya hermetik kompresörler. Filtre kirlilik alarmı sistemi mevcut olacak. Basınç kayıp değeri okunabilir. Bu sayede filtre kirlilik oranı da tespit edilebilir olmalı. Anti-sligging akümülatörü, filter drieri, alçak ve yüksek basınç switch bağımsız soğutucu devreleri Taze hava ve dönüş havası damperleri üzerinde bulunan duyar elemanlarından aldığı bilgilere göre çalışan ilave ekonomizer kontrolü ve cihaz üzerindeki panel, taze hava oranını dış hava şartlarına göre otomatik olarak (%100’e kadar) ayarlayarak cihazın en ekonomik bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Korozyona dayanımlı paslanmaz çelik perçin ve somunlarla birleştirilmiş, Alt tarafından ısı yalıtımı uygulanmış, çift drenaj çıkışı olan paslanmaz çelik, çıkıp temizlenebilen yoğuşma tavası. Çift emişli, ileri eğik kanatlı, ± % 20 ayarlanabilir kayış kasnak tahrikli iç hava radyal üfleme fanları. Fanlar yaylı titreşim izolatörleri üzerine monte edilmiş, statik ve dinamik olarak balanslı. Kızaklı bir mesnet ve titreşim izolatör takozları üzerine monte edilmiş (Class F-IP55) sınıfı dahili korumalı motorlar Mikroprosesörlü kontrol ve kumanda mevcut. Bina Otomasyon Sistemine uygun. Hava emiş ve üfleme taraflarında plenum oluşturacak şekilde tasarlanmış, sızdırmazlık ve ısı yalıtımı sağlanmış; içinde radyal egzoz fanı bulunan özel çatı montaj kaideli. Çift emişli, ileri eğik kanatlı radyal egzoz fanı ilave imkanı Cihazda Türkçe Karakterli kontrol ve kumanda panosu ile gün içinde 4 ayrı ve 7 günlük set değerleri girilebilip farklı zaman ve sıcaklık ayalamaları yapılabilir. Kumanda mahalde ve estetik olarak uygun dizayn. Cihazlar bina içine veya bina dışına yerleştirilebilir olacaktır. Paslanmaz çelik plakalı su soğutmalı kondenser serpantini bulunacaktır. Kondenser su besleme sıcaklığı 15 °C – 42 °C aralığında olacaktır.