Menü Kapat

EG Mühendislik

ER Grup Mühendislik firmasının ana faaliyet alanı; temsilcisi olduğu markaların klima sistemleriyle ilgili ürünlerinin satışı, kurulumu ve satış sonrası destek hizmetini vermektir. Bu anlamda Paket Klimalar, Isı Pompaları, Soğutma Grupları , Klima Santralleri , Soğutma Kuleleri , FAN Coil’ler , VRF Sistemleri satış, kurulum ve desteğini üstlendiği ürünlerin başında gelir. Konularında dünya lideri olan firmalarla yetkili servislik anlaşması bulunmaktadır. Özellikle yüksek enerji verimliliği içeren ve çevre dostu olan sistem çözümleri konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir. Bu tecrübesiyle çok sayıda uygulama gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Alışveriş merkezleri, oteller, iş merkezleri, marketler, mağazalar, endüstriyel alanlar ana müşterilerimiz arasındadır. Hizmet sorumluluğunu yüklendiğimiz ve bu kapsamda hizmet verdiğimiz ürünler dünya çapında bilinen, önemli ve tercih edilen markalardır. Özellikle alışveriş merkezleri ve Fabrikalarda hizmetini verdiğimiz ürünler mevcuttur. Türkiye’deki uygulamaların %70’ine yakınında temsilcisi olduğumuz markalara ait ürünler yer almaktadır.

PAKET KLİMA

LENNOX PAKET KLİMA SİSTEMLERİ

1895 yılında Amerika’da kurulan Lennox firması 23.000 çalışanı, 25 fabrikası, 2.500 bayisi ve 3 milyar doları aşan cirosu ile dünya çapında bir imalatçıdır. Lennox firması özellikle Paket Klima konusunda kalitesi, ürün çeşitliliği, yüksek kapasite aralığı ve bu konuda yaptığı AR-GE faaliyetleri ile bir dünya markasır.
Form A.Ş. firması bu dünya devi firmanın Türkiye bölge temsilciliğini 27 yıldır yürütmektedir.
Form A.ޞ. nin orijinal web sitesi için : www.formgroup.com
Lennox firmasının orijinal web sitesi için : www.lennoxeurope.com

YORK PAKET KLİMA SİSTEMLERİ

1874 yılında kurulan YORK®, başlangıcından beri bir endüstri lideridir. 1914’te kurulan devrim niteliğindeki YORK® “hava yıkama” sistemi, günümüzün modern iklimlendirmesinin habercisiydi. 1924 yılında dünyanın ilk klimalı ofis binası YORK® ekipmanını kullandı. Ve bugün, YORK® ürünleri Empire State Binası, İngiliz Chunnel, ABD Capitol Binası ve Sidney Opera Binası dahil dünyanın en ikonik yapılarını ısıtıyor ve soğutuyor.

2006 yılında YORK®, bir Fortune 100 şirketi ve dünya standartlarında üretimde lider olan Johnson Controls’un bir markası oldu. Bu, birinci sınıf kalitede üretilmiş geniş bir ürün yelpazesi sunmak için endüstri lideri araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmamızı sağladı. Aslında, YORK® ev konfor sistemleri, sektörümüzde benzeri olmayan performans ve güvenilirlik testlerinden geçerek, yıllar boyunca enerji tasarrufu ve kalıcı performans sağlar.
York firmasının orijinal web sitesi için: www.york.com/

ISI POMPASI

CLIMATE MASTER ISI POMPASI SİSTEMLERİ.

Climate Master firması 50 yılı aşan deneyimi ile sadece Su ve Toprak Kaynaklı Isı Pompası imalatı yapmaktadır. 25,000 m²’lik toplam imalat alanı ile Amerika’nın en büyük pazar payına ve yılda 50 bin adet üzerindeki imalatı ile konusunda dünyanın en yüksek imalat hacmine sahip firması ünvanına sahiptir.Firma Form A.ޞ. tarafından 17 yıldır Türkiye’de temsil edilmektedir. İlk olarak 1995 yılında başlayanIsı Pompası sisteminin tanıtımı ve bunu takip eden yıllardaki ilk su kaynaklı ve toprak kaynaklı uygulamaları ile konuyu Türkiye’de ilk anlatan ve uygulayan firma Form A.Ş. olmuştur. Bugün Türkiye’de yeni kurulan alışveriş merkezlerinde tamamına yakınında ısı pompası sistemlerinin kullanılmasının tamamen bu çalışmanın bir sonucudur.
Form A.ޞ. nin orijinal web sitesi için : www.formgroup.com
CLIMATE MASTER firmasının orijinal web sitesi için: www.climatemaster.com

HITACHI ISI POMPASI SİSTEMLERİ

910 yılında Odaira Namihei (小平浪平) tarafından Elektronik tamirhanesi olarak kuruldu. Kendini hızla geliştiren ve üretici bir şirket halini alan Hitachi aynı yıl içerisinde Elektrik Motorları seri halinde üretmeye başladı. Sonraki yıllarda başka ürünler de üretime eklendi. Endüstri tesisi, ev araç gereçleri ve komünikasyon sistemlerine, sonradan medya cihazlarını ve de yazılımı da ekledi.
Hitachi Ltd. Corporation şu anda dünyanın en büyük 50 şirketi sıralamasında yer almaktadır.

Hitachi firmasının orijinal web sitesi için: https://www.hitachiaircon.com/

SOОUTMA GRUBU

DUNHAM-BUSH SOĞUTMA GRUPLU SİSTEMLER.

Dunham-Bush firması, Amerikan orijinli ve vidalı soğutma teknolojisinin öncülerinden olan bir firmadır. Bugün Amerika, Malezya, İngiltere ve Çin’de üretim faaliyetleri bulunan şirket özellikle büyük kapasiteli vidalı soğutma grupları ve buz depolama sistemleri konusunda çok geniş bir ürün gamına sahiptir. Yüksek verimli soğutma sistemleriyle sektöründe öncü firmalardandır. Türkiye’de özellikle oteller, iş merkezleri, fabrikalarda birçok uygulaması bulunan firmanın 30 yıla yakın süredir çalışmaya devam eden cihazları bulunmaktadır. -40 derece soğuk su üretebilen, ısı geri kazanımlı, deniz suyu ile çalışabilen çok değişik uygulama imkanlarına sahip olan ürünlerin çok geniş referans listesi bulunmaktadır. Form A.ޞ.tarafından temsilciliği, 38 yıldır yürütülmektedir.
Form A.Ş. nin orijinal web sitesi için : www.formgroup.com
DUNHAM-BUSH firmasının orijinal web sitesi için: www.dunham-bush.com/

CLIVET SOĞUTMA GRUPLU SİSTEMLER.

1989 yılında İtalya’da kurulan Clivet, 860 çalışanı ile Avrupa’da 20 yıldan beri konut, ticari ve endüstriyel alanların soğutma, ısıtma, havalandırma konularında dizayn, imalat ve pazarlamasını yapan bir firmadır. Hem İtalya hem de Avrupa’da referans firma olan Clivet, klima sistemlerinin ticari ve perakende uygulamalarında uzmanlaşmış ve verimli çözümler geliştirmiştir. Fransa, İspanya, İngiltere, Almanya, Hollanda, Rusya, Amerka ve Hindistan’da şubeleri bulunmaktadır. Hindistan, İngiltere ve Amerika’da üretim tesisleri bulunan firmanın 30 ticari ortağı bulunmaktadır. 2008 yılı itibariyle 120 Milyona yakın cirosu olan Clivet, konut, ticari ve endüstriyel alanlarda konforlu havayı sağlamak, farklı ihtiyaçlara en iyi çözümü bulmak için özel olarak çalışmaktır. Ürünler 1,5kW’ dan . 1,800 kW’a kadar geniş bir kapasite aralığında ve hassas kalite standartlarına sahiptir.
CLIVET firmasının orijinal web sitesi için: www.clivet.com/

  KLİMA SANTRALİ

  FORM KLİMA SANTRALİ

  Form A.ޞ. nin orijinal web sitesi için : www.formgroup.com

  FANCOIL SİSTEM

  FORM FANCOIL SİSTEMLERİ

  Form Fancoil leri her türlü mekana uygun alternatif kapasite ve ürün seçenekleri ile tüm proje ihtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler sunar. Kabinli yada kabinsiz, döşeme / duvar / tavan / kaset tipi uygulama seçenekleri ile, 2 yada 4 borulu serpantinleri ile, proje ihtiyaçlarına ekonomik ve kaliteli çözümler sunar.
  Form A.ޞ. nin orijinal web sitesi için : www.formgroup.com

  SOĞUTMA KULESİ

  DECSA SOĞUTMA KULELERİ

  DECSA 1975’ten beri Soğutma Kuleleri konusunda imalat yapan bir firmadır.Özellikle kapalı devre soğutma kulesi imalatında Avrupa’nın sayılı firmalarından biridir. Üretilen kuleler ISO ve PED sertifikalıdır. Ãœniteler hazır halde tek parça yada parçalı şekilde nakliye edilebilir. 15 yılı aşkın zamandır ürünleri Form A.ޞ. tarafından Türkiye pazarında satılan Decsa, bugün Türkiye’de aralarında “Sapphire” konut projesinin de bulunduğu yüzden fazla önemli bina ve işletmede referansa sahiptir. Geniş ürün çeşitliliği, kaliteli imalatı ve sertifikasyonları ile birçok alışveriş ve iş merkezi, otel ve fabrika binasında tercih sebebi olmuştur. Decsa, İtalya’da Soğutma Kulesi, Evaporatif Soğutucu, Evaporatif Kondenser üreticisidir. 1975 yılında kurulan fabrikası Voghera bölgesinde bulunmaktadır.
  Form A.Ş. nin orijinal web sitesi için : www.formgroup.com
  DECSA firmasının orijinal web sitesi için: www.decsa.it/

  VRF SİSTEM

  MHI VRF SİSTEMLERİ

  Mitsubishi Heavy Industries (MHI) 1884 yılında Japonya’da kuruluşundan günümüze bir asırı aşkın deneyimi ile; havacılık sektöründen güç üretim tesislerine, ulaştırma sektöründen iklimlendirme sistemlerine kadar bir çok endüstriyel alanda faaliyetlerine devam etmektedir. MHI bugünkü yapısına ve ismine 1964 yılında kavuşmuştur. Dünya genelindeki üretim tesisleri, 33.000 çalışanı, 2.3 milyar $ sermayesi ve 33.7 milyar $ (2010) cirosu ile endüstrinin önde gelen sanayi kuruluşlarındandır. 1960 lı yıllarda başlattığı iklimlendirme sektöründeki faaliyetlerini, lider, yenilikçi ve üstün teknolojisinden gelen güç ile sektörün bir çok alanına hitap edecek geniş ürün yelpazesi ile devam ettirmektedir. MHI firmasının Japonya’daki genel merkez ve üretim tesislerinin dışında dünya genelinde başta Tayland olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Çin, Suudi Arabistan, ve Filipinlerde fabrikaları bulunmaktadır. Bunun ötesinde İngiltere MHI Europe olarak faaliyet göstermekte olan bir idari merkez ve eğitim akademisinin yanı sıra dünya geneline yayılmış distribütörlükler ile faaliyetlerine devam etmektedir. İklimlendirme ürünleri arasında başlıca faaliyet alanları; Ticari ve Evsel tip split klimalar, Merkezi KX VRF klima sistemleri, Otomobil klimaları, Nakliye sektörüne yönelik soğutucular ve Absorpsiyonlu chiller ürünleri bulunmaktadır. Bizim Teknolojimiz, Sizin Yarınlarınıza sloganıyla, teknolojiden gelen gücünü tüm konfor beklentileri karşılamak üzere ürünlerine yansıtan, Türkiye’nin VRF klima sistemlerinde lider markası MHI uzun yıllardır faaliyet göstermekte olduğu Türkiye pazarında, 2011 yılı sonundan itibaren KX Merkezi VRF Sistemlerine ait ürünlerinin distribütörlüğünü 45 yılı aşkın deneyimi ile FORM A.ޞ. ye vermiştir. Halihazırda MHI VRF sistemleri Türkiye pazarında 13.000 e yakın dış ünite ve 100.000 e yakın iç ünitesi ile sektörde en çok tercih edilen marka olmaya devam etmektedir.
  Form A.Ş. nin orijinal web sitesi için : www.formgroup.com
  MHI firmasının orijinal web sitesi için: www.mhi.co.jp/en/

  YORK VRF SİSTEMLERİ

  1874 yılında kurulan YORK®, başlangıcından beri bir endüstri lideridir. 1914’te kurulan devrim niteliğindeki YORK® “hava yıkama” sistemi, günümüzün modern iklimlendirmesinin habercisiydi. 1924 yılında dünyanın ilk klimalı ofis binası YORK® ekipmanını kullandı. Ve bugün, YORK® ürünleri Empire State Binası, İngiliz Chunnel, ABD Capitol Binası ve Sidney Opera Binası dahil dünyanın en ikonik yapılarını ısıtıyor ve soğutuyor.

  2006 yılında YORK®, bir Fortune 100 şirketi ve dünya standartlarında üretimde lider olan Johnson Controls’un bir markası oldu. Bu, birinci sınıf kalitede üretilmiş geniş bir ürün yelpazesi sunmak için endüstri lideri araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmamızı sağladı. Aslında, YORK® ev konfor sistemleri, sektörümüzde benzeri olmayan performans ve güvenilirlik testlerinden geçerek, yıllar boyunca enerji tasarrufu ve kalıcı performans sağlar.
  York firmasının orijinal web sitesi için: www.york.com/

  HITACHI VRF SİSTEMLERİ

  910 yılında Odaira Namihei (小平浪平) tarafından Elektronik tamirhanesi olarak kuruldu. Kendini hızla geliştiren ve üretici bir şirket halini alan Hitachi aynı yıl içerisinde Elektrik Motorları seri halinde üretmeye başladı. Sonraki yıllarda başka ürünler de üretime eklendi. Endüstri tesisi, ev araç gereçleri ve komünikasyon sistemlerine, sonradan medya cihazlarını ve de yazılımı da ekledi.
  Hitachi Ltd. Corporation şu anda dünyanın en büyük 50 şirketi sıralamasında yer almaktadır.

  Hitachi firmasının orijinal web sitesi için: https://www.hitachiaircon.com/

  previous arrow
  next arrow
  Slider