Menü Kapat

Clivet Sistemler

1989 yılında İtalya’da kurulan Clivet, 860 çalışanı ile Avrupa’da 20 yıldan beri konut, ticari ve endüstriyel alanların soğutma, ısıtma, havalandırma konularında dizayn, imalat ve pazarlamasını yapan bir firmadır. Hem İtalya hem de Avrupa’da referans firma olan Clivet, klima sistemlerinin ticari ve perakende uygulamalarında uzmanlaşmış ve verimli çözümler geliştirmiştir. Fransa, İspanya, İngiltere, Almanya, Hollanda, Rusya, Amerka ve Hindistan’da şubeleri bulunmaktadır. Hindistan, İngiltere ve Amerika’da üretim tesisleri bulunan firmanın 30 ticari ortağı bulunmaktadır. 2008 yılı itibariyle 120 Milyon € cirosu olan Clivet, konut, ticari ve endüstriyel alanlarda konforlu havayı sağlamak, farklı ihtiyaçlara en iyi çözümü bulmak için özel olarak çalışmaktır. Ürünler 1,5kW’ dan . 1,800 kW’a kadar geniş bir kapasite aralığında ve hassas kalite standartlarına sahiptir.


MSER-XEE . GAIA ARIA ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

Yerden ısıtma sistemleriyle, terminal ünitelerle (fan coil, vb) ve radyatörlerle kullanılabilir. Sıcak su üretimiyle birlikte yaz ve kış mevsiminde iklimlendirmeyi güvence altına alacak tüm gerekli donanımları içermektedir. GAIA Aria Isı pompası cihazı, pompa grubu, sıcak su depolama tankları ve güneş panelleri için bağlantılar içerdiğinden kurulum süresi kısa, maliyeti düşüktür.
MAKSİMUM TASARRUF
Sahip olduğu gelişmiş elektronik kontrol sistemi sıcaklık, nem ve çalıştırma sürelerini kolaylıkla ayarlama imkanı sağlamaktadır. Ayar yapıldıktan sonra, kontrol devresi otomatik olarak yaz ve kış çalıştırma şartlarını ve sıcak su üretimini denetler. Toplam enerji verimliliği; bina koşullarının ve dış hava koşullarının sürekli denetlenmesi ile en üst seviyeye çıkarılmıştır.
DC İNVERTER TEKNOLOJİSİ
GAIA Aria Kompresör, sirkülasyon pompası ve fanda kullanılan DC İnverter teknolojisi sayesinde maksimum enerji verimliliğiyle iklimlendirme yapmaktadır. Daha fazla enerji tasarrufu ve mevsimsel verimlilikte önemli artış sağlayan inverter sayesinde, istenen sıcaklıklar hassas olarak ayarlanabilmektedir.
GÜVENLİ VE EKOLOJİK
GAIA Aria ısı pompaları soğutucu akışkan olarak ozona zararlı gaz kullanmadığı için tehlikeli madde sızıntısı riski yoktur. Egzoz gazı üretmediği için atık gaz bacasına ihtiyaç duymamaktadır. Dolayısıyla, atık gaz kontrolu ve kazan temizleme gibi zorunlu bakım gerektirmemekte, Atmosfere CO gazı bırakmamaktadır.


WSAR-MT-E . ELFO ENERGY HORUS ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

ELFOEnergy HORUS WSAR-MT-E ısı pompası, konut sektörü için idealdir ve ısıtma için optimize edilmiştir. Çok farklı kullanım koşullarında maksimum enerji verimliliği sağlar. Üretilen sıcak su yerden ısıtmada, terminal ünitelerde ve kullanım sıcak suyu olarak kullanılır. Tüm teknik unsurlar cihaz içerisinde yer alacak biçimde tasarlandığı için konut (bahçeye yerleşim) kullanımında şık ve ideal bir çözümdür. Hava akışını bitişikteki bina- nın penceresine doğru değil de yere doğru yönlenmesini sağlayan, serpantini rüzgar ve kardan koruyacak şekilde tasarlanmış bir yapısı vardır. 60 °C’ye kadar kullanım sıcak su üretimi -15 °C’ye kadar dış hava koşulunda çalışabilme Güvenilirlik ve kolay bakım: kolayca sökülebilen yan paneller R407C gaz: yüksek verim ve daha geniş çalışma limitleri Yüksek enerji verimli modelde aksiyel fan kullanımı Ses geçirmez kulaklıklar sayesinde düşük ses seviyesi Uzaktan kumandalı çok fonksiyonlu mikroprosesör. Ayarlanabilir ayaklı, paslanmaz çelik tabanlı AISI 3004’ten mamül kaide 2-4-6 kW modüler, entegre elektrikli ısıtıcı İç mekanda çalışma için yüksek verimli aksiyel fana sahip modeller


WSAN-XPR . ELFO ENERGY EXTENDED ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

ELFOEnerji extended WSAN-XPR ısı pompası üniteleri R-410a soğutucu akışkan kullanmaktadır. Kompakt tasarımı sayesinde konutlarda kullanım için idealdir. Değişken hızlı fan ve pompa sayesinde tüm şartlar altında çalışmaya uygundur. Isıtma için optimize edilmiştir, Radyatör ve yerden ısıtma sistemleriyle uyumlu şekilde çalışır. Çıkış gücü ve enerji tasarrufu arasında mükemmel bir denge sağlayacak şekilde rezerv deposuz çalışır ve sıcaklık modülasyonu yapar.


WSAN-EE/WSAT-EE . ELFO ENERGY COMPACT ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

ELFOEnerji KOMPAKT su soğutma üniteleri R-410a soğutucu gaz kullanmaktadır. Kompakt tasarımı sayesinde konutlarda kullanım için idealdir. Değişken hızlı fan ve pompası sayesinde tüm şartlarda çalışmaya uygundur. Normal koşullar altında maksimum hızının sadece %70’i ile çalışan fan ünitesi sayesinde sessizdir. Çıkış gücü ve enerji tasarrufu arasında mükemmel bir denge sağlayacak şekilde rezerv deposuz çalışır ve sıcaklık modülasyonu yapar.


ELFO ENERGY Vulcan Medium ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

ELFO Energy Vulcan Medium yüksek verimli heat pump soğutma grubudur. Çok katlı konutlarda, otellerde ve müşterek binalarda merkezi sistemler için ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyunun tek-noktadan temini için ideal çözümdür. Hem ısıtma, hem de soğutma modunda A sınıfı enerji verimliliği sağlar. Dış hava sıcaklığı -10°C’a düşse bile 60°C’ye kadar sıcak su üreterek, klasik radyatörlü ısıtma sistemleri dahil tüm sistem çeşitleri için idealdir. Geleneksel yanmalı sistemler ile karşılaştırıldığında, riski az ve bakım maliyetleri daha düşüktür. Isıtma ve soğutma için tek bir cihaz kullanımı sayesinde kolay kurulum özelliğine sahiptir. ELFO Energy Vulcan müstakil biçimde sıcak su üretimi sağlar. Ayrıca doğrudan güneş enerjisini kullanabilecek şekilde güneş kollektörleriyle kullanım imkanı mevcuttur.


WSA-EE/WSN-EE . ELFO ENERGY Small ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

ELFO Energy WSA-EE ve WSN-EE serisi soğutma grupları ve ısı pompaları kompakt boyutlarıyla kurulumu kolay ve enerji verimliliği yüksek olarak iç mekanda çalışacak şekilde tasarlanmış ünitelerdir. ELFO Energy serisi, soğutma gruplarının gelişiminde bir dönüm noktasıdır. İleri teknoloji kullanılarak tasarlanmış olan üniteler verimlilik ve kolay montaj özellikleriyle muadillerinden ayrılmaktadır. Çalışma parametrelerinin yük koşullarına iyi adapte edilmesi sayesinde, verimlilik optimize edilip, cihazın çalışma ömrünün artması sağlanmıştır. Standart hidronik grup iç mekanda kolay montaj ve yerleşim olanağı sağlar. Tüm cihazlar fabrikada, yüklemeden önce çalıştırma testine tabi tutulur. Santrifüj fanın kullanımı sayesinde cihazın kondenserinden dış havaya bağlantı yapılabilmektedir.


WSAT/WSAN ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

WSAT ve WSAN serisi soğutma grubu ve ısı pompaları kompakt boyutlarıyla kurulumu kolay ve enerji verimliliği yüksek olarak tasarlanmış ünitelerdir. Proses uygulamaları için çift soğutma devresinin varlığı, bu serinin kullanım çeşitliliğini arttırmaktadır.


SAT-XSC2 ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

Spinchiller 2 Excellence ve Premium olmak üzere 2 ayrı seride üretilmektedir. Excellence serisinde tüm cihazlar Eu- rovent A enerji sınıfına haiz olup, mevsimsel verimleri de 4.4 ve üzeridir. Cihazların tümünde kompresör akustik izolasyonu ve değişken hızlı kondenser fan (Eco-breeze) standart olarak bulunmaktadır. Premium serisi cihazlar ise Eurovent C enerji seviyesine haiz olup, mevsimsel verimleri 4.0 veya üzeridir. Cihazların tümünde kompresör akustik izolasyonu ve değişken hızlı kondenser fanı (phase-cut) standart olarak bulunmaktadır. Spinchiller çok yüksek verimlilik sağlayarak her zaman maksimum konfor ve önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Modüler bir yaklaşımla tasarlanmıştır. İstenilen kapasiteye göre tek bir cihaz oluşturmak üzere birkaç modül bir araya getirilebilir. Bu sayede yüksek üretim standardına ulaşılır ve cihazların en üst düzeyde GÜVENİLİRLİK sağlayacak şekilde imal edilmesi sağlanır. Cihazlar sistemin gerçek çalışma koşullarına KENDİLİĞİNDEN UYUM SAĞLADIĞINDAN zaman kaybı yaratan hassas kalibrasyon ihtiyacı kendiliğinden ortadan kalkar. Servis sistemine kolay bağlantı, basit bir elektronik kontrol sistemi ve kolay bakım özelliği, uzman personel gerektiren çalışmayı önemli ölçüde azaltmakta ve ilk kurulum maliyetlerinde önemli tasarruf sağlamaktadır. Cihazın çalışma limitleri genişletilmiş olup, istisnai yüklerde ve ilk çalıştırma koşullarında dahi çalışmasını muhafaza etmesi sağlanmıştır. Ünite, pek çok mevcut opsiyonel aksesuarlar sayesinde her türlü iklimlendirme ihtiyacına ve müşterinin özel gereksinimlerine hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır. Özellikle ECOBreeze ve Hidronik modül aksesuarları esnekliğin ve enerji verimliliğinin en büyük göstergelerindendir. Örneğin Hydro pack opsiyonu , modülarite kavramına uygun olacak şekilde, sistem yükündeki değişimleri daha iyi izlemek ve sistemin start-up esnasında su debisini daha iyi regüle etmek için, rezerv pompası ile birlikte paralel 3 pompalı çalışma olanağı sağlar. Spinchiller yenilikçi ve ileri teknolojik özellikleri ,cihazı bugün pazarda genel olarak bulunabilen benzeri birçok cihaza göre çok daha kaliteli kılmaktadır.


WDATB-SCREW LINE / VİDALI ( HAVA SOĞUTMALI SİSTEMLER )

Clivet’in yüksek kapasiteli soğutma grubu sektöründe kazanmış olduğu deneyim aşağıdaki özelliklerle birlikte WDATB serisi ürün gamında yerini almıştır.
VERİMLİLİK:
Yeni seri yüksek kapasiteli vidalı kompresörler (2 kompresörle 1380 kW üzeri), su-soğutmalı shell & tube eşanjörler ile uyumlu olarak, özellikle R-134a gaz ile çalışacak şekilde geliştirildiler. Hava-soğutmalı kondenser, soğutma devresindeki diğer komponentlerle uyumlu çalışacak şekilde CLIVET tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Kompresörler, sürekli değişen kapasite ihtiyacına göre oransal olarak çalışmakta olup, soğutma devresinde bulunan ilave bir ekonomizer ile akuple çalıştırılarak cihaz veriminin daha da artması sağlanmıştır. Bu şekilde, performans ve cihaz maliyeti arasında bir optimizasyon sağlanmıştır. Tüm seri eurovent clas B” sınıfı enerji verimliliğinde çalışmaktadır.
KENDİNDEN UYUMLULUK:
En yeni teknolojiye göre dizayn edilen akıllı mikroprosesör sistemi tamamiyle Clivet tarafından geliştirilmiştir. Bu sayede soğutma devresindeki tüm bileşenlerin daha uyumlu kontrol edilmeleri sağlanmıştır. Soğutma devresinde kullanılan komponentlerin değişken yük koşullarına kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmeleri sayesinde, bu parçaların çalışma ömürleri arttırılmış,gereksiz enerji tüketmesi önlenmiş ve ses seviyeleri düşürülmüştür.
DAYANIKLILIK:
Emaye kaplı, sıcak-galvanizli saç metal levhadan taşıyıcı gövdede, yarı hermetik çift-vidalı kompresörler ve shell & tube evaparatör sayesinde cihazın güvenilirliği arttırılmış ve kalıcı performans güvence altına alınmıştır. Tüm kullanılan parçaların finishing işlemleri bu parçaların olağanüstü kullanım koşulları altında dahi en üst düzeyde aşınmaya karşı koyacak şekilde gerçekleştirilmiştir.


WSHR-XEE. GAIA ACQUA ( SU SOĞUTMALI SİSTEMLER )

GAIA Acqua heat pump soğutma grubu ,toprak kaynaklı veya jeotermal uygulamaya bağlı olarak %75-%100 yenilene- bilir enerji kaynağı kullanan, yenilikçi anlayışla dizayn edilmiş bir cihazdır. Sistem, yerden ısıtma sistemleriyle, terminal ünitelerle ve radyatörlerle kullanılabilir. Sıcak kullanım suyu üretimiyle birlikte yaz ve kış koşullarında iklimlendirmeyi güvence altına alacak tüm gerekli donanımları içermektedir.
GAIA Acqua Heat Pump soğutma grupları, kullanım suyu depolama tankları ve güneş panelleri için bağlantılar içerdiğinden kurulum süresi kısa , maliyeti düşüktür.
MAKSİMUM TASARRUF:
Elektronik kontrol paneli, gerekli sıcaklık ve nem oranına göre cihazın çalışma sürelerini ayarlar. Ayar yapıldıktan sonra, kontrol devresi otomatik olarak yaz ve kış çalıştırma şartlarını ve kullanım sıcak suyu üretimini denetler. Toplam enerji verimliliği bina koşullarının ve dış hava koşullarının sürekli denetlenmesi ile en üst seviyeye ulaşmıştır.
DC INVERTER TEKNOLOJİSİ:
GAIA Aria kompresöre, sirkülasyon pompasına ve fana bağlı olan DC İnverter teknolojisi sayesinde maksimum enerji verimliliğiyle size kışın ısıtma, yazın ise soğutma yapmaktadır. Daha fazla enerji tasarrufu ve mevsimsel verimlilikte önemli artış sağlayan inverter sayesinde, istenen sıcaklıklar hassas olarak ayarlanabilmektedir.
KULLANIM SUYU İÇİN ENTEGRE ÜRETİM:
Ünite, güneş kollektörleriyle ısıtılabilen sıcak kullanım suyu için litrelik bir depoya sahiptir. Güneş ışığının yeterli olmadığı günlerde veya güneş panelleri kurulu değilse kullanım suyu, toprakta veya suda bulunan enerji ile ısıtılacaktır. GAIA Acqua, sıcak su devresindeki, sıcak su sirkülasyonu için kullandığı inverterli pompa sayesinde enerji tasarrufu sağlar.
GÜVENLİ VE ÇEVRECİ:
GAIA Aria ısı pompaları akışkan olarak zararlı gaz kullanmadığı için tehlikeli madde sızıntısı riski yoktur. Egzoz gazı üretmediği için bacaya ihtiyaç duymamaktadır. Dolayısıyla, gaz kontrol ve kazan temizleme gibi zorunlu bakım gerektirmemektedir. Atmosfere CO gazı bırakmamaktadır.


WSHN-EE/ WSH-EE – ELFO ENERGY GROUND ( SU SOĞUTMALI SİSTEMLER )

Toprak veya kaynak suyundan elde edilen Jeotermal enerji oldukça düşük bir maliyetle ısıtma ve soğutma sağlayabilir. WSHN-EE ve WSH-EE üniteleri, verimlilik, otomatik adaptasyon ve sessiz çalışma gibi su soğutmalı ünitelerin tüm yararlarını sağlayacak şekilde kapalı/açık devre tüm sistemlerde kullanmak için özellikle tasarlanmışlardır. Bağlantı için gerekli olan tüm malzemelerle ilave aparatlara gereksinim duyulmayacak şekilde temin edilmektedir.


WRH-WRHN ( SU SOĞUTMALI SİSTEMLER )

WRH ve WRHN hermetik kompresörlü soğutma grupları iç mekan kurulumu için tasarlanmış su soğutmalı ünitelerdir. Cihaz ebatlarının küçük olmasından ve düşük ses seviyesine sahip olmasından dolayı her türlü ticari ve endüstriyel yapılarda kullanılabilir. Üniteler fabrikada monte edildikleri ve test edildikleri için sadece su ve elektrik bağlantılarına gereksinim duymaktadırlar. WRHN ünitelerinin soğutma devresinde bulunan revers vana sistemi sayesinde kurulum ve bakım maliyetlerinin önemli ölçüde azaltılması sağlanmıştır.


WDH. SCREW LINE / KONDENSERLİ VİDALI ( SU SOĞUTMALI SİSTEMLER )

Clivet’in yüksek kapasiteli soğutma grubu sektöründe kazanmış olduğu deneyim aşağıdaki özelliklerle birlikte WDH serisi ürüngamında yerini almış durumdadır.
VERİMLİLİK:
Yeni seri yüksek kapasiteli vidalı kompresörler, shell & tube eşanjörlerle uyumlu çalışıp, özellikle R-134a gaz ile çalışacak şekilde geliştirildiler. Bu sayede cihazlarda Eurovent A ve B sınıfı enerji verimliliğine ulaşıldı. Kompresörler, sürekli değişen kapasite ihtiyacına göre oransal olarak çalışmakta olup, soğutma devresinde bulunan ilave bir ekonomizerile akuple çalıştırılarak cihaz veriminin daha da artması sağlanmıştır. Bu şekilde performans ve cihaz maliyeti arasında biroptimizasyon da sağlanmıştır.
KENDİNDEN UYUMLULUK:
En yeni teknolojiye göre dizayn edilen, akıllı mikroprosesör sistemi tamamiyle Clivet tarafından geliştirilmiştir. Bu sayede soğutma devresindeki tüm bileşenlerin daha uyumlu kontrol edilmeleri sağlanmıştır. Soğutma devresinde kullanılan komponentlerin değişken yük koşullarına kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde dizayn edimeleri sayesinde, bu parçaların çalışma ömürleri arttırılmış,gereksiz enerji tüketmesi önlenmiş ve ses seviyeleri düşürülmüştür.
DAYANIKLILIK:
Emaye kaplı, sıcak-galvanizli saç metal levhadan taşıyıcı gövdede, yarı hermetik çift-vidalı kompresörler Ve shell & tube evaporatör sayesinde cihazın güvenilirliği arttırılmış ve kalıcı performans güvence altına alınmıştır. Tüm kullanılan parçaların finishing işlemleri bu parçaların olağanüstü kullanım koşulları altında dahi en üst düzeyde aşınmaya karkoyacak şekilde gerçekleştirilmiştir. Bu üniteler Clivet REM serisi dry cooler cihazları ile kombine olarak çalıştırılabilir.


WDH-HE. SCREW LINE / KONDENSERLİ VİDALI ( SU SOĞUTMALI SİSTEMLER )

Yıl boyunca yüksek verimlilikte çalışma için dizayn edilmiş soğutma gruplarıdır. Dry Evaporatör teknolojisi ile güvenli bir çalışma için minimum soğutucu akışkan ile çalışacak şekilde tasarlanmış olup, çevreye olumsuz etkisi de minimize edilmiştir.
YÜKSEK VERİMLİLİK, KATMA DEĞER:
İleri teknolojisi sayesinde “A” sınıfı soğutma gruplarında eşdeğerlerine göre hem tam yükte ve hem de kısmi yüklerde %12’den daha fazla verimlilik sağlanmaktadır. Enerjinin verimli kullanımının çok önemli olduğu binalarda kullanımı tercih edilmektedir.
YEŞİL BİNALAR İÇİN MÜKEMMEL:
Yüksek verimliliği ECBC ve LEED gibi belge gereksinimleriyle talep edilen yönetmeliklere uyumludur. Karbondioksit salınımı olmadığı için kullanılan akışkan gaz ozon tabakasını kirletmemektedir. Ayrıca, DX evaporatör dizaynına sahip bir ünite olarak piyasada bulunan flooded evaporatörlü soğutma gruplarının çoğundan çok daha küçük ölçülere sahip olup, çok daha az miktarda soğutucu akışkan içerir.
GÜVENİLİR TEKNOLOJİ:
Cihazın yüksek verimliliği soğutucu devrede bulunan ekonomizer, elektronik genleşme vanası ve yenilikçi shell & tube evaporatörün R134a gaz ile çalışmaya göre tasarlanmış olmasından dolayıdır. İki kompresör ve iki bağımsız soğutma devresi sayesinde yedekli çalışma, dolaysıyla flexibilite sağlanıp, cihazın demeraj akımlarının da daha düşük olması hedeflenmiştir.
GENİŞ UYGULAMA ALANI:
Fan coil cihazlarından, soğuk tavan sistemlerine kadar tüm terminal ünite türleri için uygundur. WDH-HE ileri derecede nem alma veya endüstriyel soğutma uygulamalarında düşük sıcaklıkta soğuk su üretimi (brine) için de uygundur. Su soğutma kulesi, Dry Cooler ve kuyu suyu ile çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir.
YÜKSEK VERİMLİLİKTE ISITMA:
Su tarafında yapılacak changeover kontrol ile ısıtma devresi aktive edilir. Soğuk iklim koşullarında dahi güvenilir ve uygun maliyette ısıtmada çalışmaya imkan tanımaktadır.


CPAN-XHE. ZEPHIR² (%100 TAZE HAVA SİSTEMLERİ )

ZEPHIR ² , ısı geri kazanımı sağlayan, özel yapısı ve fonksiyonel özellikleri sayesinde yüksek verimlilikle çalışan, iç hava kalitesini iyileştiren, ısı pompası prensibiyle çalışan yüksek teknolojiye sahip bir taze hava cihazıdır. Cihaz, atık enerjiyi kaynak olarak kullanan, geleneksel ürünlerdeki yüksek enerji kayıplarını minimuma indiren yüksek performanslı soğutma ve ısıtma yapmaktadır. Ortamın taze hava yükünü karşılayabileceği gibi iklimlendirilecek ortama bağlı olarak bir kısım soğutma yükünün de karşılanmasında kullanılabilir. Cihazlarda standart olarak kullanılan elektronik genleşme vanası, elektronik kontrollu plug fanlar, zengin çeşitlilikteki aksesuarlar ve kısmi yüklerdeki verimli çalışma sağlayan soğutma devresi tasarımı ile tüm kullanım ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verir.
MAKSİMUM TASARRUF
Sahip olduğu gelişmiş elektronik kontrol sistemi sıcaklık, nem ve çalıştırma sürelerini kolaylıkla ayarlama imkanı sağlamaktadır. Ayar yapıldıktan sonra, kontrol devresi otomatik olarak yaz ve kış çalıştırma şartlarını ve sıcak su üretimini denetler. Toplam enerji verimliliği; bina koşullarının ve dış hava koşullarının sürekli denetlenmesi ile en üst seviyeye çıkarılmıştır.
DC INVERTER TEKNOLOJİSİ
GAIA Aria Kompresör, sirkülasyon pompası ve fanda kullanılan DC İnverter teknolojisi sayesinde maksimum enerji verimliliğiyle iklimlendirme yapmaktadır. Daha fazla enerji tasarrufu ve mevsimsel verimlilikte önemli artış sağlayan inverter sayesinde, istenen sıcaklıklar hassas olarak ayarlanabilmektedir.
GÜVENLİ VE EKOLOJİK
GAIA Aria ısı pompaları soğutucu akışkan olarak ozona zararlı gaz kullanmadığı için tehlikeli madde sızıntısı riski yoktur. Egzoz gazı üretmediği için atık gaz bacasına ihtiyaç duymamaktadır. Dolayısıyla, atık gaz kontrolu ve kazan temizleme gibi zorunlu bakım gerektirmemekte, Atmosfere CO gazı bırakmamaktadır.