Menü Kapat

Decsa Sistemler

DECSA 1975’ten beri Soğutma Kuleleri konusunda imalat yapan bir firmadır.Özellikle kapalı devre soğutma kulesi imalatında Avrupa’nın sayılı firmalarından biridir. Üretilen kuleler ISO ve PED sertifikalıdır. Üniteler hazır halde tek parça yada parçalı şekilde nakliye edilebilir. Türkiye’de aralarında “Sapphire” konut projesinin de bulunduğu yüzden fazla önemli bina ve işletmede Decsa ürünleri kullanılmıştır. Geniş ürün çeşitliliği, kaliteli imalatı ve sertifikasyonları ile birçok alışveriş ve iş merkezi, otel ve fabrika binasında tercih sebebi olmuştur. Decsa, İtalya’da Soğutma Kulesi, Evaporatif Soğutucu, Evaporatif Kondenser üreticisidir. 1975 yılında kurulan fabrikası Voghera bölgesinde bulunmaktadır. Form A.Ş. 1995 yılından beri Decsa’nın Türkiye’deki yetkili temsilcisidir.


Kapalı Devre Kule

Galvanize çelik kasa
REF-A/CFR-A aksiyal fanlar kullanılmaktadır.
REF-C/CFR-C radyal fanlar kullanılmaktadır.
“Full surface” serpantinler Fan ve motor arasına direk bağlantı ve düşük enerji üreten aksiyal fanlar Düşük ses seviyesi ve kolay taşıma (tek parça) radyal fanlı modeller İstek üzerine özel serpantinler.
REF :
Kapasiteler:20-3,700 kw Decsaprot; korozyon ve oksitlenmeye karşı tüm yüzeyler ilave bitümlü. Kapalı soğutma SU devrelidir. Ses seviyesini düşürmek için susturucu monte edilebilir.
CRF :
Kapasiteler:150-7,300 kw Decsaprot; korozyon ve oksitlenmeye karşı tüm yüzeyler ilave bitümlü epoxy boya ile kaplanabilir galvaniz sacdan imal Radyal veya Aksiyal fanlı tiptir. Kapalı soğutma GAZ devrelidir.


Standart Açık Kule / 150 – 7,300 kw

Aksiyal fan , radyal fanla karşılaştırıldığında düşük fan gücüne, FRP kasa ile karşılaştırıldığında düşük işletme maliyetine sahiptir.Fanlar üzerinde (sıcak havayla çalışma sayesinde) buzlanma sorunu yoktur.TVA ve TMA modeller aksiyal TMR model ise radyal fanlıdır.
TVA :
TVA Kapasiteler:103-8500 KW Decsaplast (Cam takviyeli) GRP’den Polyester imal gövde ve fan yapılı, hava ile temasta olan yüzeyleri oksitlenmeye, su ile temasta olan yüzeyleri korozyona karşı garantilidir.
TMA :
TMA Kapasiteler:500-8700 KW Decsaprot; korozyon ve oksitlenmeye karşı tüm yüzeyler ilave bitümlü epoxy boya ile kaplanabilir galvaniz sacdan imal edilmektedir.
TMR :
TMR Kapasiteler: 90-6150 KW Decsaprot; korozyon ve oksitlenmeye karşı tüm yüzeyler ilave bitümlü epoxy boya ile kaplanabilir galvaniz sactan imal edilmiştir.Radyal fanlar 4 ayrı sessizlik seviyesi ile çalışır.
FRP :
FRP Kapasiteler; 35/30 °C su giriş/çıkışı, 24 °C dış hava yaş termometre sıcaklığına göre seçilmiştir. Decsaprot; kasa karşılaştırıldığında düşük işletme maliyeti vardır.Bütün modeller standart kamyon ve konteynıra sığdığı için ekonomik olarak taşınabilir.